Altın Değer Kaybetmez

2 10

Geçmişten günümüze kadar değer kaybetmeksizin var olan bir yatırım olarak karşımıza çıkan, güvenli liman olarak adlandırılan altın. Yıllar geçse de aldığınız küçük bir altın yatırımının zamanla size büyük bir kar sağlamasını istemez miydiniz?

Düğünde takılan takılar, sünnette takılan takılar ya da altın gününden toplanan altınlarınızla gelecek için büyük kazanç elde etmek istemez misiniz?  Döviz kurlarını takip edip, paranızı yastık altında mı saklıyorsunuz? Hangi altına yatırım yapacağınızı bilmiyor musunuz?

Altın yatırımını yükseltmek mümkün mü, emin değil misiniz?  Karlı bir alışveriş için işte, detayları paylaşıyoruz.

Altın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Altın yatırımı konusunda bir fikir sahibi olmayabilirsiniz ancak bu sizi yatırım yapmaktan alıkoymasın. Yapmanız gereken öncelikle döviz kurlarını takip etmelisiniz.  USD/EUR seviyesinin son 1 yılda yükseldiğini görmekteyiz. Bu durum altını da etkilemektedir.

Nasıl mı? Altının yükselmesi, aralıkların gerilemesine bağlı olarak gram altında yükselme söz konusu olacaktır. Bu durumda alacağınız çeyrek altın bile size kar sağlayabilir. Her fırsatı değerlendirin.

Hangi Altın Avantaj Sağlar

Yatırım diyince aklımıza ilk gelen altın, altın deyince  gram, çeyrek, tam, reşat, bilezik, kolye aklımıza geliyor. Peki, size en avantajlı altın gram altın, desek şaşırır mısınız?

Yanlış duymadınız,  gerçekten size kar sağlayacak altın gram altın. Çünkü tasarım olan altınların işçilik maliyeti olduğundan dolayı fiyatı yüksektir. Set kolye alanların, satarken zarar ettiklerini çevrenizdekilerden duymuş olabilirsiniz.

Bu durumda hem alırken zarar edersiniz hem de satarken zararlı çıkarsınız. Böyle zararlı bir alışverişi yapmaktan kaçınınız.  Geleceğe yatırım olarak düşündüğünüz altın size kar sağlamalıdır. Size tavsiyemiz, gram altına ya da işçi maliyeti olmayan altına yatırım yapmalısınız.

Çünkü gram altında eski –yeni tarihin bir önemi yok ve işçilik gerektiren bir durum söz konusu değildir.

Altın yatırımı nasıl yapılmalı

Altın Borsası üzerinden yapılan yatırımlar sizi kuyumculardan ve bankacılardan kurtaracaktır. Hizmet bedeli işlemlerinden uzak daha akıllıca ve kazanç odaklı bir yatırım yeri olan altın borsası size güvende arz etmektedir. Kar hedefli yer olarak düşünebilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. selintopal diyor

    uzun yıllardır altın hissesi alıyordum, bu son virüs olayından beri fiziki altına dönüştürmeye başladım. Her zaman kazandırdı.

  2. bilge diyor

    altın almak her zaman kazandırır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.